Saltar al contenido

equip tècnic

Director tècnic

Antonio Corgos

  • Entrenador del Grup d’Especialització de salts des de temporada 2009-2010
  • Ex-Recordman espanyol de Salt de Llargada (8,23 m.)
  • Finalista Olímpic en 3 ocasions 1980-1984-1988
  • Campió d’España en 18 ocasions.
  • Llicenciat en Ciències de l’Educació Física.
  • Entrenador Nacional d’atletisme.
ENTRENADOR DE MIG FONS-FONS i ATLETISME ADAPTAT

JUAN CARLOS GINÉS

  • Entrenador Grup de Fons des de temporada 2008-09
  • Entrenador Grup d’especialització de mig fons des de temporada 2009-2010
  • Entrenador Grup d’atletisme Adaptat des de temporada 2011-2012
  • Entrenador nacional d’atletisme
Directora de l’escola

cora salas

  • Directora de l’Escola de Atletisme des de la Temporada 2017-2018
  • Entrenadora grup de Tecnificació i Especialització, categories Sub16, Sub18 des de la Temporada 2018-2019
  • Atleta internacional en salt de llargada i triple salt
  • Tècnica Superior en Atletisme (Nivell 3)
ENTRENADOR DE VELOCITAT I TANQUES

GUILLERMO LÓPEZ

  • Entrenador de velocitat i tanques del grup d’Especialització.
  • Entrenador Nacional d’Atletisme.
  • Ex-atleta d’elit de 400 metres tanques.
ENTRENADORA DE llançaments

NURI FERRER

  • Entrenadora Grup de Llançaments des de la temporada 2011
  • Medallista nacional en llançament de javelina en diverses ocasions
  • Atleta internacional
  • Entrenadora nacional d’atletisme
ENTRENADOR DE SALT D’ALÇADA I GRUP t5

GUSTAVO ADOLFO BECKER

  • Entrenador Grup d’Alçada
  • Atleta Olímpic en Salt d’Alçada
  • Finalista Olímpic als Jocs de Barcelona 1992
  • Entrenador Nacional d’Atletisme
ENTRENADOR DE salt en PERXA

IGOR BYCHKOV

  • Entrenador de salt en perxa del Club des del 2019
  • Finalista Olímpic (11è) en Salt en Perxa a Londres 2012.
  • Campió d’Espanya Absolut en 11 ocasions.
  • Tècnic Mitjà en Atletisme (Nivell 1)

EntrenadorES i ENTRENADORS de l’escola d’atletisme

GRUPS I HORARIS

Wilmor López

Bernat Pubill

BIEL CORTIZO

Irma González

Edouard Ruiz

Elisa Melilli