Equip tècnic

Antonio Corgos
Director tècnic de la secció.

– Entrenador Grup d’Especialització des de temporada 2009-10
– Recordman espanyol de Salt de Longitud (8,23 m.)
– Finalista Olímpic en 3 ocasions
– Campió d’España en 18 ocasions.
– Llicenciat en educació Física
– Entrenador Nacional d’atletisme.

Currículum

Historial Esportiu

Juan Carlos Ginés
– Entrenador Grup de Fons des de temporada 2008-09
– Entrenador Grup d’especialització de mig fons des de temporada 2009-10
– Entrenador Grup d’atletisme Adaptat des de temporada 2011-12
– Entrenador nacional d’atletisme

Currículum

Valentí Massana

– Responsable escola de marxa des de temporada 2011-12 
– Campió del món en 20km. marxa (1993) 
– Medalla de bronze als JJOO d’Atlanta en 50 km. marxa 
– Ha participat als JJOO de Barcelona(1992) Atlanta(1996) i Sidney(2000) 
– Ha partcipat a 5 Mundials i 3 Europeus

Currículum

Historial Esportiu

Ricardo Diéguez

– Entrenador grup d’Especialització (velocitat i tanques) 
– Entrenador Nacional d’atletisme 
– 20 anys d’entrenador al centre de tecnificació i alt rendiment de la Residència Blume 
– Durant els anys 70 i 80 va aconseguir 8 campionats de Catalunya i més de 20 medalles en 100m, 200m, 400m i 400mv

Currículum

Alberto Ruiz Benito

– Entrenador Nacional d’Atletisme – Técnico
– Responsable grup de salt amb perxa
– Técnico Deportivo Superior en Atletismo.
– Ex-recordman espanyol de salt amb perxa
– 12 vegades campió d’España Absolut
– 39 vegades internacional absolut amb Espanya
– Olímpic a Los Ángeles 84 i Barcelona 92

Currículum

Historial Esportiu

Núria Ferrer

– Entrenadora de grup de llançaments des de temporada 2011-12 
– Entrenadora nacional d’atletisme 
– 6ena d’España en Javelina (2010/11) 

Currículum

Cora Salas

– Entrenadora categoria Sub14 (Infantils) des de la temporada 2016-17 
– Entrenadora grup de Tecnificació i Especialització, categories Sub16, Sub18, Sub20 i Sub23, des de la Temporada 2017-18 
– 11 vegades medallista a Campionats d’Espanya en categories menors. 
– 2 cops internacional amb la selecció espanyola en llargada i triple salt 
– 6 cops finalista a Campionats d’Espanya Absoluts 
– Récords de Catalunya (vigent) de llargada i triple júnior en Pista Coberta i Aire Lliure 
– Actual Campiona de Catalunya Absoluta en salt de llargada (pista coberta i aire lliure).

Robert Díez Ibáñez

– Entrenador de les categories Sub12 (Alevins) i Sub14 (Infantils), des de la Temporada 2017-18 
– Curs Formadors d’Atletisme per la Federació Catalana d’Atletisme 
– Ex-recordman de Cataunya de 400 m tanques 
– Campió de Catalunya Absolut de llargada i triple salt 

Curriculum

Marc Sánchez

– Entrenador d’alçada en el grup de Tecnificació (categories Sub16, Sub18, Sub20 i Sub23) des de la temporada 2017-18 

Êllâ Bestué

– Entrenadora categoria Sub12 (alevins) des de la temporada 2018-19 
– Ex-Atleta del club 

Nora Taher

– Monitora categoria Sub8 (Pre-benjamins) des de la temporada 2018-19 
– Ex-Atleta del club.

Andrea Díez

– Entrenadora grup Atletisme Recreatiu, categories Sub16, Sub18, Sub20 i Sub23 des de la temporada 2018-19 

Guillermo López

– Entrenador de tanques del grup d’Especialització, categories Sub16, Sub18, Sub20 i Sub23.

Gabriel Ballester

– Monitor categoria Sub10 (Benjamins) des de la temporada 2018-19 
– Monitor d’iniciació marxa categories Sub12 (Alevins) i Sub14 (Infantils) 
– Entrenador del grup Running & Fitness, categories Absolut-Veterans, des de la temporada 2018-19 
– Atleta del club

Mireia Ràfols

– Monitora categoria Sub10 (Benjamins) 
– Monitora grup atletisme adaptat 
– Atleta del club 

Théo Ruiz Jover

– Formador d’Atletisme per la Federació Catalana d’Atletisme 
– Monitor de salt amb perxa del grup Sub12 (alevins) i Sub14 (Infantils), des de la Temporada 2017-18 
– Atleta de CMSC, especialitat salt amb perxa

Rubén Pros

– Entrenador del grup Running & Fitness, categories Absolut-Veterans, des de la temporada 2018-19

Biel Cortizo

– Monitor d’Atletisme adaptat. 
– Atleta del Club

Queralt González

– Monitora d’Atletisme adaptat. 
– Atleta del Club